Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Vjen edhe medalja e katërt për Kosovën – Loriana Kuka rrëmben të bronztën

Zhurnal Ads

Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti britaniken Natalie Powell.

Për medaljen e bronztë, Kuka triumfoi ndaj Powell në ‘Golden Score’ me Ippon, e që kjo është medalja e katërt për vendin tonë në xhudo.

Pak ditë më parë, Distria Krasniqi rrëmbeu të artën, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova fituan të bronztën.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Krasniqi: Ëndrra ime është të kem një meç në ‘Fadil Vokrri”

admin

Juve e do Van de Beekun

E.E.

Kandidati për president të Barcelonës beson se Messi do të qëndrojë: “Ai e do Barçën!”

E.E.

Haaland vazhdon ta shkruajë historinë në Ligën e Kampionëve

E.E.

Cavani është 7-shi i ri i Unitedit, por a do mundet uruguaiani ta thyejë ‘mallkimin’ e numrit legjendar

admin

Sot është shorti i Ligës së Kampionëve – gjithçka që duhet të dini

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...