Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Vjen reagimi i Shaqirit pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales

Pas rezultateve në ndeshjet e fundit të grupeve B dhe C, Zvicra e ka siguruar pjesëmarrjen në fazën e eliminimit direkt nga vendi i tretë në Grupin A.

Helvetikët kanë grumbulluar katër pikë në tri ndeshje dhe mbetën prapa Uellsit në renditje vetëm për shkak të golaverazhit, megjithatë kanë renditje më të mirë si pjesë e katër skuadrave që do të vazhdojnë në 1/8 e finales nga pozitat e treta.

Nuk ka munguar reagimi i njeriut më meritor për kualifikimin e Zvicrës në këtë fazë.

Shaqiri shënoi dy gola në fitoren prej 3-1 kundër Turqisë dhe përfaqësuesja e tij vazhdon tutje.

“1/8 e finales, ne po vijmë”, ka shkruar mesfushori shqiptar në një postim në rrjetet sociale.

Postime të ngjashme

Roma dhe Atalanta monitorojnë mbrojtësin Uduokhai

D V

Giroud ka arritur te Milani dhe i ka filluar stërvitjet

D V

Merr fund pritja 97 vjeçare e Filipineve për medaljen e artë – ëndrrën e realizoi Hidilyn Diaz

D V

Zyrtare: Unitedi arrin marrëveshje me Realin për transferimin e Varane

D V

Me rikthim sensacional, Teuta kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

D V

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...