Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Vjenë, protesta nëmbështetje të refugjatëve në Greqi

Sonte në kryeqytetin e Austrisë, Vjenë, u organizua protestë që refugjatët në Kampin Moria në Greqi të lejohen në vendet evropiane.

Vjenë, protestë në mbështetje të refugjatëve në kampin Moria të Greqisë

Protestuesit e mbledhur para Ministrisë së Jashtme, kërkuan që refugjatët që banojnë në kampin e stërmbushur Moria në ishullin grek Lesbos të pranohen nga vendet evropiane.

Ndryshe, kampi njihet për numrin e madh të refugjatëve dhe është kritikuar për kushte të tmerrshme.

Në shtator të këtij viti, kampi u përfshi nga një zjarr i madh.

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...