Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vjosa në kuota alarmante, rrezikon daljen nga shtrati

Banorë të fshatrave përreth vëzhgojnë situatën pasi rrezikon që Vjosa të dalë nga shtrati duke shkaktuar më pas probleme që i kemi hasur edhe në vitet e shkuara.

Rritja e nivelit të ujit në lumin Vjosë ka përmbytur tregun e Novoselës.

Sipas asaj që raportojnë gazetarët e Ora News në Vlorë dhe Fier, kuota aktuale e lumit Vjosë, e lexuar në orën 07.30 në hidrometrin e Memaliajt, është 5.5 m nga 6.5 m që është kuota alarmante për zonën e Fierit, njofton oranews. 

Ndërkohë prurjet vijojnë të jenë në rritje.

Si pasojë e reshjeve të shiut ka disa hektarë toka bujqësore të përmbytura.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...