Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vjosa Osmani: Kosova dhe Amerika qëndrojnë gjithmonë bashkë

Zhurnal Ads

Në kujtim të 11 Shtatorit 2001, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett, kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e cila ndodhet ndërmjet objektit të Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova dhe populli i saj, si populli më pro amerikan në botë, kanë qëndruar me popullin amerikan edhe atëherë kur ndodhi sulmi terrorist e qëndrojnë edhe sot.

“Kosova dhe ShBA-ja do të qëndrojnë bashkë çdo herë në luftimin e terrorizmit edhe në luftimin e të gjitha fenomeneve negative”, ka thënë Osmani.

Osmani tha se lidhja mes Kosovës dhe Amerikës është e përhershme.

Më këtë datë, në vitin 2001, më shumë se 3 mijë njerëz humbën jetën nga sulmet mbi dy kullat binjake në Nju Jork, në një sulm që u konsiderua si terrorist, pas së cilës pasoi ndërhyrja amerikane në Irak dhe Afganistan.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vushtrria nuk shtron asfalt gjatë katër vjetëve të ardhshme

T E

Familja e Thaçit flasin për gjendjen shëndetësore të nënës së ish-Presidentit

S.B.

Fillon testimi për koronavirus i mësimdhënësve në Kosovë

admin

​Qeveria e Kosovës vendos për rithemelimin e Lotarisë

S.B.

​LDK propozon 7 shkurtin për zgjedhje, kërkon që fillimisht të votohet buxheti

S.B.

Lista Serbe dënohet me 20 mijë euro për thyerje të heshtjes zgjedhore

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...