Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vjosa Osmani për shtëpinë luksoze në Marigona Hill: Është e vogël

Kandidatja për deputete nga Lista e Vetëvendosjes, Vjosa Osmani ka mohuar se ka shtëpi qindra mijëra euroshe në Marigona Hill, siç deklaroi Daut Haradinaj i AAK’së, transmeton Periskopi.

Mirëpo në debat e sipër në RTV Dukagjini, Osmani tha se e ka marrë atë shtëpi, siç thotë ajo është e vogël.

‘’Jo nuk kam shtëpi në Marigona Hill. Jo nuk e kam. Banoj në banesë, jemi katër anëtarë të familjes. Unë e bashkëshorti im punojmë që 22 vite, në Kosovë, SHBA e Australi. Nëse ndonjë familje arrin me punë të ndershme dhe arrin secilin cent ta kursejë për aq kohë, nëse arrin të kalojë nga një banesë në një shtëpi të vogël, më tregoni mua ku është problemi që unë kam kontraktuar diçka qe akoma s’kam paguar, ka thënë Osmani.

‘’Le ta hetojnë secilin cent. Ky popull është i varfër për shkak të politikanëve që i kanë zhvat bizneset nëpërmjet haraqit, e jo nga ata që punojnë’’.

Postime të ngjashme

Në rajonin e Prishtinës, gjatë natës së kaluar janë konfiskuar 10 patentë shoferë

D V

Zyrtare, Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

D V

Nesër mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden

D V

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

D V

Loja me kthimin e rasteve në rigjykim, dy dekada në kërkim të drejtësisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...