Kosovë

Vjosa Osmani pranon largimin nga LDK, sulmon Hotin: Është arrogant

Zhurnal Ads

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pranoi largimin nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe njoftoi se do të bashkëpunojë me Lëvizjen Vetëvendosje në të ardhmen.

Natyrisht që po, përgjigja konkrete e saj është vendimi i tyre i 20 qershorit për të më përjashtuar. Aty ka përfunduar gjithçka. Ne jemi në kontakt dhe bisedojmë për tema të ndryshme të bashkëpunimit se si do të konkretizohet ky bashkëpunim në të ardhmen do t’iu njoftojnë në momentin që do të konkretizohet”, tha Osmani.

Gjithashtu lëshoi sulme të drejtpërdrejta për kryeministrin, Avdullah Hoti, si kundërpërgjigje ndaj një deklaratë të këtij të fundit, me të cilën shprehej se Osmani nuk di çfarë flet.

Postime të ngjashme

Haki Rugovës i caktohet masa e arrestit shtëpiak

admin

Haxhiu: Shumë fëmijë janë diskriminuar gjatë periudhës së mësimit online

admin

Sot paraqitja e parë e Selimit para Gjykatës Speciale

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...