Vladimir Putin tregon se marrë vaksinën Sputnik V

Prej kohësh e mbante të fshehtë, por presidenti Putin më së fundi tregoi se çfarë vaksine mori kundër pandemisë së koronavirusit.

Përpara gazetarëve, kreu i Kremlinit u shpreh se ishte vaksinuar me vaksinën ruse Sputnik V.

68-vjeçari e mori dozën e parë të vaksinës në mars, ndërsa të dytën në prill, por prej asaj kohe nuk e kishte treguar llojin e vaksinës, për të mos ndikuar te qytetarët.

Ai përsëriti edhe njëherë qëndrimin gjatë intervistës se ishte kundër një vaksinimi të detyrueshëm, megjithatë disa zona në Rusi kanë aplikuar detyrimin e vaksinimit për kategori të caktuara të qytetarëve.

Related posts

Masa interesante kundër zjarreve në Turqi – 700 bidonë me ujë vendosën në rrugët e Bodrumit

Redaksia

Momenti kur “zhduket” shtëpia: Të paktën 25 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet në Indi

D V

Biden: SHBA qëndron përkrah aleatëve evropianë në ballafaqimin me Rusinë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More