Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Vlera e “Dogecoin” bie pas shakasë që bëri miliarderi Musk në “Saturday Night Live”

Miliarderi Elon Musk gjatë moderimit të “Saturday Night Live”, ka thënë në monologun e tij se ai është personi i parë me Asperger që ka moderuar këtë shou.

Musk, një prej personave më të pasur në botë, hapi monologun e tij duke i thënë audiencës në më tepër se 100 shtete se ai është personi i parë me Asperger që moderon këtë shou. Së paku tha që është deklaruar publikisht se vuan nga Aspergeri.

Sindromi Asperger është një gjendje në spektrin e autizmit që asociohet me vështirësi në bashkëveprim shoqëror.

Musk kishte deklaruar më herët se është diagnostikuar me një gjendje të butë të Aspergerit.

Gjatë moderimi Musk ka bërë shaka edhe me veten, e po ashtu me postimet e tij provokative në T]itter.

“Ndaj të gjithëve që i kam ofenduar thjeshtë dua të them, i kam rishpikur veturat elektrike dhe jam duke dërguar njerëz në Mars. A mendoni se do të isha një njeri normal?” – ka bërë shaka Musk.

Nëna e Muskut, Maye, i është bashkuar atij në skenë dhe të dy kanë bërë shaka për Dogecoinin, kriptovalutën që shpesh e ka përmendur në postime të tij Musk.

Nëna e Muskut tha se shpreson që dhuratë Musk të mos i bëjë Dogecoin, ndaj të cilës Musk tha: “Po është!”

Pas shakave Dogecoin ka rënë dukshëm. Aktualisht ka vlerë 0.55 dollarë për dallim nga mbi 0.73 dollarë sa ishte të enjten. Në një moment vlera ra në 0.44 dollarë.

Postime të ngjashme

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Dafina Vidishiqi

Lojën që askush nuk po e luan në PS5 dhe për këtë do të jetë e disponueshme në PS4

Dafina Vidishiqi

Shkencëtarët zbulojnë ‘alarmin për COVID-19’, pajisja mund të ‘nuhasë’ nëse dikush prezent ka infeksion brenda 15 minutash

Dafina Vidishiqi

Microsoft shpall përsëri Windows 11

Dafina Vidishiqi

Një qen mekanik kushton 2,700 dollarë – por, çfarë mund të bëjë?

Dafina Vidishiqi

Së shpejti do të mund të fluturojmë me aeroplanin e parë elektrikë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...