Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vlora Çitaku reagon pas dorëheqjes së Gent Cakajt

Ambasadorja në detyrë e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar pas dorëheqjes së Gent Cakajt nga pozita e ministrit të Integrimeve Evropiane dhe Punëve të Jashtme të Shqipërisë, njofton Insajderi.

Çitaku e ka publikuar një fotografi me Cakajn, ku e ka falenderuar atë për shërbimin e deritanishëm.

“Faleminderit për shërbimin, Gent”, ka shkruar Çitaku.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Cakaj ia ka paraqitur sot kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dorëheqjen.

Ai e ka falendëruar Ramën për bashkëpunimin, derisa nuk i ka bërë të ditura arsyet e largimit dhe s’ka treguar se ku do ta vazhdojë angazhimin e tij politik.

Postime të ngjashme

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

NISMA nuk e kaloi pragun, ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj

S.B.

Sa u votuan partitë në zgjedhjet e vitit 2019 dhe 2021 – dallimi në vota, përqindje dhe ulëse

S.B.

Kosovë/ Ministri i Shëndetësisë: Ka pasur rritje të rasteve me COVID-19, të respektohen masat

S.B.

Adriana Matoshi siguron ulëse në Kuvend të Kosovës duke lënë pas disa ish-deputetë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...