Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Çfarë oferte për marrëveshje të re i ka ofruar Zaevi këto ditë Sofjes?

Shkup, 24 nëntor, zhurnal.mk – Nga partia opozitare VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim thonë se mbrëmë partneri i koalicionit Zoran Zaev me të cilën e ndajnë pushtetin dhe krimin, lideri i BDI-së në intervistë publikisht kumtoi se Qeveria ka dorzuar ofertë për marrëveshje të re deri te Bullgaria për zgjidhjen e kontestit dhe këto ditë kanë pritur përgjigje nga pala bullgare, transmeton Zhurnal.

“Për shkak se është e qartë që po udhëhiqen biseda të fshehta me Bullgarinë, pa detaje për marrëveshjen e re që po ofrohet, e pyesim Zoran Zaevin se në cilën pjesë nga programi i LSDM-së para zgjedhjeve premtoi marrëveshje të re me Bullgarinë dhe kur përfundoi vërtetimi i tij se marrëveshja e arritur më parë ishte më e mira që mund të arrihej duke e përshkruar atë si sukes të madh”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Nga kjo parti pyesin se nga kush ka marrë leje të negocion dhe të udhëheqë biseda të fshehta dhe a janë në lojë edhe biznes interesat private të Zaevit.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...