Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Crvenkovska nuk ka integritet të vlerësojë gjykatës

Shkup, 4 maj – Zhurnal.mk – VMRO-DPMNE-ja opozitare kërkon dorëheqje nga Pavlina Crvenkovska, kryetarja e re e Këshillit Gjyqësor, sepse siç thonë, ajo nuk ka integritet për të vlerësuar gjykatës, informon Zhurnal.

Nga ajo që thuhet në komunikatën e sotme të VMRO-së, bashkëshorti i Pavlinas, ka marë kredi prej 1,7 milion euro nga banka Eurostandard ndërsa ato të tholla nuk i ka kthyer.

Crvenkovska gjithashtu ka qenë edhe anëtare shumë vjeçare e LSDM-së.

“Crvenkovska nuk ka asnjë ditë përovjë pune, ndërsa duhet të vlerësojë gjykatës. Ku po lundron kështu kjo anije? Crvenkovska të jep dorëheqje. Askush nuk do të besojë në pavarësinë e saj dhe do ta devalvojë institucionin në tërësi”, shprehen nga VMRO-DPMNE.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Analisti Petar Arsovski pret rritje të euroskepticizmit

N E

Fatmir Limani shkarkohet nga posti i tij në Ndërmarrja Publike ELEM

N E

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miraton ligjin për ndërtimet pa leje

N E

Analizë / Lindja e Mesme nga një faktor botëror i naftës po shndërrohet edhe në aktorin kryesor të gazit !

R Zh

Dështimi i nisjes së negociatave, ASH-AAA fut në lojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare

R Zh

Demanton ministri Hoxha: Edhe një shpifje e rradhës nga p(a)rtalet e “opozitës së rrejshme”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...