Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Filipçe dhe Zaev janë drejtpërdrejt përgjegjës për vdekjen e mbi 1.500 njerëzve

Shkup, 23 nëntor, zhurnal.mk – Në kumtesën e sotme të VMRO-DPMNE-së, thuhet se edhe një herë se Filipçe dhe Zaev janë përgjegjës për vdekjen e njerëzve. Rezultati i papërgjegjësisë së tyre, siç thonë ata, është më shumë se 1.500 njerëz të vdekur.

“Filipçe dhe Zaev janë drejtpërdrejt përgjegjës që vdekjen e njerëzve për shkak të mungesës së oksigjenit dhe vendeve në spitale, me dorëheqjen ata do të shpëtojnë jetë. Për nëntë muaj nga fillimi i epidemisë së coronës, Filipçe tregoi dhe provoi vetëm një gjë – se ai është i paaftë dhe nuk di si të merret me pasojat e krizës së coronës. Rezultati i paaftësisë së Filipçes janë më shumë se 1.500 njerëz të vdekur ose më saktësisht 1.511 qytetarë”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Nga atje shtojnë se Maqedonia në rajon dhe në Evropë për nga numri i vdekjeve për milion banorë është në krye të listave.

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...