Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Filipçe duhet të mbajë përgjegjësi, numri i të vdekurve ka kaluar mbi një mijë

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sërish e ka akuzuar pushtetin për menaxhimin me pandeminë COVID-19.

Nga kjo parti thonë se rekordet e zeza vazhdojnë, ndërsa kërkojnë nga ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, që të mbajë përgjegjësi.

“Edhe pse numri i të infektuarve është 30 përqind nga numri i të testuarve, Filipçe në vend që të veprojë, shkon për PR – mbani maskë. Derisa Zaev dhe Filipçe thonë vetëm të mbajmë maska, shtetet evropiane veprojnë me masa konkrete. Por, tek ne Zaev dhe Filipçe presin”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata akuzojnë edhe Komisionin për Sëmundje Infektive, se është në shërbim të pushtetit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Besimi: Deficiti do të përgjysmohet vitin e ardhshëm, në 2025 do të ulet në 2.1% të BPV-së

T E

Silva: Prioritet bisedimet me Shkupin dhe Tiranën

T E

Protesta kundër ndotjes së ajrit në Koçan

T E

OEMVP ndan çmime/ Këto janë top 5 kompanitë më të sukseshme të vitit të kaluar

E.E.

Hoxha: Bujqësisë nuk do t’i shkurtohen mjetet

admin

Në Tetovë nuk do të pranohen më kërkesa për subvencion për inverterë, kanë aplikuar 1500 qytetarë

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...