Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Filipçe në vend që të shpëtojë jetë, ai publikon parodi dhe video me papagall

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Partia opozitare VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim thonë se është e turpshme dhe e ulët ajo që Filipçe në vend që të shpëtojë jetë ai publikon parodi dhe video me papagall.

“Filipçe është ministri i Gjenocidit në Maqedoni, për shkak se mbi 1.000 të vdekur nuk ka pasur as gjatë luftës së dytë botërore. Në ditën kur 42.6% e të testuarve rezultojnë të infektuar dhe kur kemi mbi 20 të vdekur e shohim se sa seriozisht e merr punën ministri. Kjo nuk është për të qeshur, kjo është për të qarë. Dorëheqja dueht të ndodhë kur ministri mjell gjenocid”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata shtojnë se ministri po sillet sikur të jetë nga një planet tjetër duke thënë se Qeveria po menaxhon mirë me epideminë, ndërsa Maqedonia, thonë nga VMRO-DPMNE, tejkaloi 1000 të vdekur ndërsa 41% e të testuarve rezutlojnë pozitiv.

“Ky numër nuk është i mjaftueshëm të ndjejë përgjegjësi. Përkundrazi ai fajin e kërkon tek opozita dhe qyqarët. Siç kanë nisur kështu ai dhe LSDM do të thonë se edhe Spasovski dhe Rashkovski janë infektuar me COVID-19 në protestat e VMRO-DPMNE-së”, thonë nga kjo parti.

Sipas tyre Maqedonia përveç epidemisë me coronavirusit ka edhe epidemi me paaftësinë e ministrit Filipçe.

“Qytetarët për çdo ditë infektohen dhe vdesin nga epidemia, ndërsa Filipçe, Zaev dhe Qeveria thonë se në mënyrë të sukseshme menaxhojnë”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

R Zh

Zaev, Sasolit / Urgjentisht duhet të zhbllokohet rruga evropiane, por negociatat për identitetin maqedonas nuk janë opsion

R Zh

Darkë e liderëve të Ballkanit Perëndimor me Borrellin javën e ardhshme në Bruksel

R Zh

Xhaferi mori pjesë në Konferencë për digjitalizim, inteligjencë artificiale dhe nevojën për rregullimin e tyre

R Zh

Zhbllokimi i vetos bullgare: BE-ja mund ta bëjë fare lehtë nëse dëshiron, Sofja një satelit i Francës

B L

Studim: Ligjet përgjithësisht të mira dhe të harmonizuara me BE-në, mungon zbatimi i duhur

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...