Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO DPMNE Interpelancë edhe për Nikollivskin e Mariçiqin

Opozita maqedonase do të dorëzojë në kuvend interpelancë edhe për Ministrin për Anti-korrupsion Lupço Nikollivski dhe për Ministrin e Drejtësisë, Bojan Mariçiq.

Deputetja Gordana Siljanovska tha se të dhënat e fundit të Transparency International se Maqedonia ndodhet në vendin 111 si vend i korruptuar, “drridhën vendin më shumë se tërmetet e fundit që ndodhën kohëve të fundit”. Siljanovska tha se Ministri që duhet të luftoj korrupsionin dhe ministri i drejtësisë janë më të përgjegjshëm për situatën e këtillë. Ajo shtoi se më mirë do të ishte të kishte dorëheqje nga ministrat.

Postime të ngjashme

Bullgaria e zhgënjyer me rezolutën e miratuar në Shkup

Z H

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

Pendarovski nuk do t’i nënshkruajë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Z H

Ambasadori çek Toman vizitoi Ministrinë e Bujqësisë

Z H

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...