VMRO-DPMNE: Kanë kaluar më shumë se 16 orë, qeveria ende hesht dhe nuk jep asnjë informacion për tragjedinë

Shkup, 9 shtator – Kanë kaluar më shumë se 16 orë, qeveria hesht dhe nuk jep asnjë informacion për tragjedinë në Tetovë, thuhet në deklaratën e VMRO-DPMNE-së.Qytetarët presin informacion, dhe institucionet heshtin.

 

Ne i bëjmë apel qeverisë së Venkos dhe Zaevit që të dalë publikisht dhe të ndajë me publikun atë që është zbuluar deri më tani.

Tragjedia që ndodhi në Tetovë është një tragjedi kombëtare që tronditi gjithë kombin. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e të ndjerit, por gjithashtu urime për shërim të shpejtë të të gjithë të plagosurve.

Ne presim që qeveria të informojë qytetarët në kohën e duhur, por edhe të zbatojë gjithçka të nevojshme për ndihmë në terren, për familjet e të vdekurve dhe për të plagosurit.

Related posts

Maqedonia e Veriut regjistron popullsinë në shtator

D V

Tërmeti shkund jugun e vendit

D V

Ministrja e Arsimit: Bojkoti nuk do të jetë në dobi të askujt

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More