Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

Shkup, 11 shkurt – Anulimi i pranim-dorëzimit të vaksinave, të cilën Qeveria e Zaevit e paralajmëronte për 10 ditë është pjesë e turpit dhe paaftësisë epike të Zaevit, kështu thonë nga opozitarja VMRO-DPMNE, pas njoftimit se do të anulohet pranim dorëzimi i vaksinave anti-Covid nga Serbia, informon Zhurnal.mk

“Në vend që të justifikohen se edhe ky është një perceptim, nesër presim që Filipçe vetë ta nënshkruajë dorëheqjen e tij dhe ta shpëtojë vendin nga paaftësia dhe turpi epik. Zaevi e theu fundin. Një bandë e njerëzve të paaftë e drejtojnë vendin tonë”, thuhet mes tjetash në komunikatën me shkrim të VMRO-DPMNE-së. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Ngrohtoret kërkojnë rritjen e çmimit të ngrohjes, vendimi në fund të javës tjetër

D V

Katica Janeva dërgohet në burg

D V

Përfundoi debati në ditën e dytë për ribalancin e Buxhetit

D V

Milloshoski: Kemi komunikim me ASH-AAA për çështjen e koalicionit parazgjedhor

D V

Taseva: Sektori publik mbushet me kuadro në prag të zgjedhjeve lokale

D V

Shahpaska: Me masën ligjore “E diela – ditë e pushimit javor” e realizojmë kërkesën e punëtorëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...