Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e Shilegovit përshkak problemit me ndotjen e ajrit

Shkup, 25 dhjetor, zhurnal.mk – Jo vetëm që janë të paaftë rreth ballafaqimit me korona-pandeminë, por nuk janë të aftë të ballafaqohen edhe me ndotjen e ajrit, akuzuan sot nga grupi i këshilltarëbve të VMRO-DPMNE-së në Qytetin e Shkupit, transmeton Zhurnal.

Nga kjo parti mes tjerash kërkojnë dorëheqjen e Shilegovit për shkak të paaftësisë së tij të përballet me ndotjen e ajrit.

“Shkupi edhe më tej po then rekorde në ndotjen e ajrit, as Shilegovi as cilido tjetër nga qeveria nuk i është me rëndësi kjo. Shkupi gjendet në listën e qyteteve më të ndotura në rajon. Kryeqyteti është ballë për ballë me qytetet në Indi, Pakistan, Indonezi dhe Kinë. Shilegov të jep dorëheqje për shkak të paaftësisë të menaxhon me problemin kyç në Shkup”, thanë mes tjerash nga grupi i këshilltarëve të VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Rregullatori evropian i ilaçeve paralajmëron për kujdes me vaksinën ruse

T E

Azeski: Pjesëmarrja e arsimit në Buxhet të rritet prej 3,5 në 5 për qind

T E

Mos punimi të dielën do të shkaktojë humbje financiare, si dhe vende të punës

R Zh

Izet Mexhiti tërhiqet nga pozita koordinator i grupit të deputetëve të BDI-së

T E

Ramazani sërish në orë policore?!

T E

Shkaku i Bullgarisë, Shqipëria le pas Maqedoninë e V. në rrugën drejtë BE-së

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...