Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Maqedonia me Zaevin dhe Filipçen shkon drejt skenarit të Lombardisë

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sërish e ka akuzuar pushtetin për menaxhimin me pandeminë.

Nga kjo parti thonë se Maqedonia me Zoran Zaevin dhe Venko Filipçen shkon drejt skendarit të Lombadrisë.

“Në ditën e fundit janë regjistruar 862 të infektuar të rinj dhe 14 të vdekur, ndërsa numri i rasteve aktive është rritur në rreth 8500. Pohimet se janë të përgatitur për valën e vjeshtës, ndërsa janë mbushur kapacitetet spitalore, thuajse gjithë sistemi shëndetësor është në kaos, për shkak të keqmenaxhimit me gjendjen”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Nga kjo parti shtojnë se me numra të tillë Maqedonia është vazhdimisht në statistikat e zeza, ndërsa autoritetet shëndetësore nuk ndjejnë përgjegjësi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Të shfrytëzohen rrugët tjera alternative për dalje nga Shkupi derisa rikonstruohet bul. “Aleksandar Makedonski”

T E

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e Shilegovit përshkak problemit me ndotjen e ajrit

E.E.

Ministri Shaqiri pret në takim ambasadorin kinez: Prioritet reforma e administratës dhe digjitalizimi i institucioneve

E.E.

Ruzhin: Mungesa e kontaktit dhe debatit përkeqësoi situatën me Bullgarinë

T E

Ish kryeparlamentari Andov: Pushteti aktual në Sofje kundërshton popullin maqedonas

T E

Fëmijët me aftësi të kufizuara të lënë mënjanë, prindërit kërkojnë që fëmijët e tyre tu kthehen aktiviteteve

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...