Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Mashtruesi Zaev premtoi dhe gënjeu se do të jep dorëheqje nëse nuk ka datë për negociata

Shkup, 18 nëntor, zhurnal.mk – “Mashtruesi Zoran Zaev premtoi dhe gënjeu se do të jep dorëheqje nëse nuk ka datë për negociatat. Zoran Zaev është i paaftë për ta përmbushur premtimin se do të largohet nëse nuk ka sukses në planin e integrimeve evropiane”.

Kështu thonë nga partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, në lidhje me dështimin e vendit për të hapur negociatat me BE-në, pas vetos së Bullgarisë.

Nga kjo parti thonë se Zaevi e mori pushtetin me dy premtime të rrejshme: jetë për të gjithë dhe negociata me BE-në.

“Shteti është zhytur në krizë të rëndë ekonomike, politike dhe shëndetësore. Nuk ka asnjë arsye që Zaevi të jetë kryeministër pasi shteti me atë ka vetëm humbje dhe mossuksese”, thonë nga opozita maqedonase.

Postime të ngjashme

Në fshatin Nerasht u mbajt kuvendi i nëndegës së Lëvizjes BESA

Dafina Vidishiqi

Mungojnë punëtorët në Maqedoni, sindikata: Situata alarmante, paguani punëtorët sa duhet

Dafina Vidishiqi

Vazhdon çmontimi i anijeve në lumin Vardar

Dafina Vidishiqi

Palmer: Me rëndësi është të përshpejtohet aderimi i Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

“Muhafizi i 200 hafizave i’a dorëzoi shpirtin krijuesit të vet”

Dafina Vidishiqi

Hysni Ismaili pjesëmarrës në Sesionin e tetë plenar të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore që mbahet në Antali të Turqisë i ri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...