Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Në vend që të ndërmarrë masa konkrete, pushteti i hedh poshtë ato që ne i propozojmë

Zhurnal Ads

Shkup, 3 dhjetor, zhurnal.mk – “Edhe Zaev edhe Buçkovski sjellin vdekjen e Maqedonisë, Filipçe dhe Angellov për shkak të paaftësisë janë përgjegjës për vdekjen katastrofike nga virusi korona. Kjo për fat të keq është një recetë për dështim”, thuhet në kumtesën që këtë mëngjes partia në opozitë VMRO-DPMNE ua ka drejtuar mediave.

Më tej shtojnë se “kryeministri në largim, Zoran Zaev dhe ekipi po bindin opinionin se epidemia është nën kontroll, 33 persona vdiqën në vetëm një ditë, ndërsa rreth 35 për qind e të testuarve janë të sëmurë”.

“E rëndësishme është për qeverinë vetëm të sigurojë privilegje për zyrtarët në mes të epidemisë në kurriz të qytetarëve. Ekzistojnë teste falas dhe të shpejta për zyrtarët, trajtim falas, ndërsa populli mbetet vetëm. Kjo është arsyeja pse njerëzit kërkojnë dorëheqjen e Zaevit. Qeveria e tij e papërgjegjshme i kushton shëndet dhe jetë qytetarëve”, thuhetë në reagimin me shkrim të VMRO-DPMNE-së.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

MPB: Janë sanksionuar 149 vozitës në Shkup

Z H

Prokuroria ngritë akuzë edhe ndaj Jeton Luzhës për vrasjen e Sazdovskit

Z H

Shpalljen zgjedhjet në BFI

E.E.

Ahmeti: Me Musa Xhaferrin ende rrugën e kemi të përbashkët

R ZH

Pandemia po i vonon reformat e paralajmëruara!

admin

Jane Milanov zgjidhet ushtrues detyre kryetar komune në Shtip

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...