Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

VMRO-DPMNE nuk do të mbështes regjistrimin e popullsisë

Shkup, 26 dhjetor, zhurnal.mk – VMRO-DPMNE nuk e mbështet një regjistrim të tillë siç është planifikuar nga Zoran Zaev. Me një regjistrim të tillë siç ai planifikon, do të dalë se Maqedonia ka tre milion banorë, tha kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski për Televizionin “Alfa”.

Ai propozon që të blihen 10.000 terminale dhe të numërohet popullsia rezidente, jo një popullsi imagjinare.

“Dhe të dimë saktësisht se sa njerëz kemi. Deri më tani, metodologjia e regjistrimit nuk është prezantuar publikisht. Unë e di që ka, por pse ata nuk ia dhanë atë metodologji opozitës përpara se ajo të publikohej në Gazetën Zyrtare, në mënyrë që opozita të deklarohej”, tha Mickoski.

Kreu i partisë më të madhe të opozitës shtoi se të gjitha propozimet e OBRM-PDUKM-së do të saktësohen në amendamente.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...