Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

VMRO-DPMNE paralajmëron impiçment ndaj Presidentit

Shkup, 1 tetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, ka paralajmëruar thirrje në përgjegjësi (impeachment) për presidentin e vendit Stevo Pendarovski.

Zëdhënësi i kësaj partie Dimçe Arsovski, sot në konferencë për shtyp nuk tregoi se kur do të jetë vendimi përfundimtar, por tha se po shqyrtohen të gjitha mundësitë dhe do të diskutohet në organet e partisë.

“Ne kemi thënë se Pendarovski është bashkëpunëtor i mafias së Zaevit, e cila fatkeqësisht funksionon në këtë shtet më mirë se mafia më e madhe në botë ‘Cosa Nostra’”, tha Arsovski.

Mundësia për thirrje në përgjegjësi për Pendarovskin, siç kanë thënë nga VMRO-DPMNE, vjen pasi konsiderojnë se ai i ka keqpërdorur vendimet për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme.

Nga kjo parti dje thanë se nuk do të votojnë në Kuvend për konfirmimin e vendimeve të Pendarovskit, i cili për pesë herë e vazhdoi gjendjen e jashtëzakonshme, për shkak të pandemisë.

Postime të ngjashme

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

Shtrenjtohen nafta dhe benzina

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...