Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Pasaportat iu dhanë mafiozëve botërorë

Shkup, 19 qershor – Zaev dhe Spasovski dhanë pasaporta për mafiozë botërorë, e tani nuk ka dokumente udhëtimi për qytetarët e vendit, kanë kritikuar edhe nga VMRO-DPMNE-ja opozitare.

“MPB dhe Spasovski solli vendim se pasaportat me afat të skaduar do të vlejnë deri në fund të vitit, duke i lënë qytetarët pa dokument të vlefshëm me të cilën mund të udhëtohet jashtë”, thonë nga VMRO-DPMNE, sipas të cilës minsitri Spasovski mund të jep garanci vetëm për hyrje në Maqedoni, por nuk garantohet se qytetarët e vendit me afat të skaduar do të pranohet në kufi- thone nga VMRO-DPMNE.

Postime të ngjashme

Qeveria e RMV-së shpërblen me dy milionë denarë Dejan Georgievskin për suksesin në lojërat olimpike

D V

Vendet e Vishegradit PRO “Mini Schengen-it”: Mbështesin përshpejtimin e procesit të zgjerimit të BE-së

D V

Digjen pyjet e Kopanicës së Shkupit (Foto)

D V

Meteoalarm portokali, edhe sot mbi 40 gradë Celsius

D V

Vetëm 30% e territorit të vendit ka kanalizime

D V

Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...