Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO–DPMNE për kongresin e LSDM-së: Nuk merremi me LSDM, kanë dështuar

Shkup, 16 maj, Zhurnal.mk – Ndërkohë në pyetjen drejtuar VMRO- DPMNE-së se si e komentojnë kongresin e LSDM-së. Nënkryetari i kësaj partie Aleksandar Nikollovski thotë  se nuk merren me LSDM- në, dhe se ata kanë dështuar dhe nuk do të kenë sukses në të ardhmen.  

“Nuk është detyra e VMRO-DPMNE-së që të merret me LSDM-në, e as e LSDM-së të merret me VMRO-DPMNE-në siç është përpjekur të bëjë në periudhën e kaluar. Ne kemi parë që ka dështuar dhe nuk do të ketë sukses në të ardhmen. Duke folur në mënyrë figurative, tani ariu po luan në oborrin e tyre, domethënë, flitet për fletëvotime të pavarura nga anëtarë të pakënaqur të LSDM-së dhe formimin e një partie të re politike, por kjo është puna e anëtarëve të LSDM-së, le ta zgjidhin atë problem midis tyre.”, tha Aleksandar Nikolloski, nënkryetar i VMRO-DPMNE.  

Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...