Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Përgjegjësia për kaosin me Covid-19, bie edhe te Pendarovski

Shkup, 30 mars, Zhurnal.mk – Partia opozitare, VMRO-DPMNE ka kritikuar përplasjen mes presidentit Stevo Pendarovski dhe ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Vlerësojnë se përgjegjësia për mungesën e vaksinave, bie mbi kryeministrit Zoran Zaev, Filipçes dhe presidentit Stevo Pendarovski.

“Realiteti është se pushteti në të cilën bëjnë pjesë Zaevi, Pendarovski dhe Filipçe humbi dhe nuk e mbrojti qytetarin në kohë dhe nuk i bleu vaksina. Si rezultat i kësaj, jemi njëri nga shtetit më vdekshmërinë më të madhe, kurse qytetarët shpëtimin e kërkuan në Serbi.

Përgjegjësia për krizën dhe kaosin është edhe te Pendarovski dhe Filipçe, dhe këtë e dinë edhe vetë, për këtë bëjnë shfaqje para qytetarëve duke gjuajtur topin te njëri-tjetrin, derisa rritet numri i viktimave”, thonë mes të tjerash nga VMRO-DPMNE-ja.

Postime të ngjashme

Edhe Greqia rrezikohet nga paralajmërimet e Bajdenit nëse punon kundër Marrëveshjes së Prespës

Zekirija Haxhiu

Zaev në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Vjenë

Zekirija Haxhiu

Vazhdon trendi i ulët i të infektuarve me Covid, vazhdon dhe vaksinimi

Zekirija Haxhiu

BE sot pritet të shtojë Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve epidemiologjikisht të sigurta

Bekim Laçi

Vizita e Zaevit në Sofje plot me shpresë, por në Shkup u kthye duar bosh

Zekirija Haxhiu

Moti sot në Maqedoni

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...