Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Piku i coronavirusit nuk përfundon ashtu siç nuk përfundon edhe paaftësia e Zaevit dhe Filipçe

Zhurnal Ads

Shkup, 4 dhjetor, zhurnal.mk – Partia opozitare VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim thonë se ppiku i coronavirusit nuk përfundon ashtu siç nk përfundon edhe paaftësia e Zaevit dhe Filipçes.

Nga VMRO-DPMNE cekin se vetëm gjatë 24 orët e fundit janë regjistruar 1.342 raste dhe 22 të vdekur dhe se deri tani, Maqedonia ka 1.847 viktima dhe është një ndër vendet që mban rekord për nga vdekshmëria në një milionë banorë.

“Të paaftit e Zaev, Filipçe dhe Angellov nuk po ndërmarrin masapër t’i mbrojtur qytetarët, por vetëm ta manipulojnë opinionit se gjithçka është nën kontroll”, thonë nga partia opozitare.

Ata shtojnë se dorëheqje dhe përgjegjësi duhet të ketë për shkak se epidemia e Qeverisë është e rrezikshme si coronavirusi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Në Klinikat Infektive në Kumanovë, Veles, Prilep dhe Strumicë nuk ka më vende të lira për pacientë me Covid

Z H

Filipçe: Ndryshimet e Ligjit për mbrojtje nga sëmundjet ngjitëse pritet të miratohen në procedurë të shkurtuar

T E

Brenda 24 orëve, 837 gjoba për mosmbajtje të maskës

T E

Pendarovski-Lajçak: Maqedonia e Veriut është e gatshme t’i fillojë negociatat aderuese

E.E.

Nuk ka marrëveshje për Goce Dellçevin, do të ketë takime të reja të komisionit bilateral

T E

Deputeti i VMRO Mucunski pozitiv në Covid 19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...