VMRO-DPMNE: Populli dëshiron dorëheqjen e Zaevit që të ketë hetim objektiv

Shkup, 11 shtator – Populli nuk dëshiron teatër nga Zaev, dëshiron dorëheqje që të ketë hetim objektiv,

 

Dorëheqja e ofruar nga Filipçe u detyrua për shkak të presionit nga njerëzit. Udhëzimet partiake për mbrojtjen e Filipçes në rrjetet sociale tregojnë se Zaev nuk e merr seriozisht detyrën e aksidentit në Tetovë.

Hetimi mund të jetë objektiv vetëm nëse Filipçe, Artan Grubi dhe Zaev japin dorëheqjen në mënyrë që të mos ketë ndikim politik në vetë hetimin në të cilin humbën 15 jetë.

Zaev të mos fshihet, port ë dale dhe të japë përgjigje. Heshtja sjell mosbesim dhe tregon se mbulohen dhe fshihen dëshmitë.

Related posts

Maqedoni, dita e tretë e debatit mbi rishqyrtimin e buxhetit

D V

Shahpaska: Shërbimin e ndihmës dhe kujdesit në shtëpi e afrojmë tek personat e moshuar

Z H

“Kush nuk pranon të vaksinohet, s’do të ketë shërbim falas për Covid”, opsioni që po mendon të aplikojë Maqedonia e Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More