Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE, protestë për BE-në dhe Goce Dellçevin

Shkup, 15 shtator – VMRO DPMNE-ja po proteston për integrimin e Maqedonisë në Bashkimin Evropian, por edhe për të mos lejuar siç theksuan kompromiset për Goce Dellçenin.  

Itinerari i protestuesve ishte një marsh me brohoritje dhe parulla që nisi para Ministrisë së Drejtësisë dhe vazhdoi përgjatë urës “Goce Dellçev” për të ndaluar para Ministrisë së Punëve të Jashtme.  

Sipas opozitës përmes kësaj proteste përcillet porosia e qartë se qytetarët duhet të reagojnë, siç thonë, kundër nëpërkëmbjeve për vënien në diskutim të identitetit maqedonas.

Postime të ngjashme

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

R Zh

Radiologjia prej një muaji pa rezonancë magnetike, pacientët paguajnë 500 te privati

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...