Maqedoni

VMRO-DPMNE, protestë për BE-në dhe Goce Dellçevin

Zhurnal Ads

Shkup, 15 shtator – VMRO DPMNE-ja po proteston për integrimin e Maqedonisë në Bashkimin Evropian, por edhe për të mos lejuar siç theksuan kompromiset për Goce Dellçenin.  

Itinerari i protestuesve ishte një marsh me brohoritje dhe parulla që nisi para Ministrisë së Drejtësisë dhe vazhdoi përgjatë urës “Goce Dellçev” për të ndaluar para Ministrisë së Punëve të Jashtme.  

Sipas opozitës përmes kësaj proteste përcillet porosia e qartë se qytetarët duhet të reagojnë, siç thonë, kundër nëpërkëmbjeve për vënien në diskutim të identitetit maqedonas.

Postime të ngjashme

Prej sot fillon pagesa e mbrojtjes sociale për muajin tetor

XH,I

Dimitrov: Nuk heqim dorë nga identiteti dhe gjuha maqedonase, as nga ardhmëria evropiane

XH,I

11 tetori, Kryeparlamentari Xhaferi uron qytetarët

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...