Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Pushteti nuk na ka konsultuar për regjistrimin, nëse dështon i gjithë faji do të jetë i tyre

Shkup, 8 tetor, zhurnal.mk – VMRO-DPMNE paralajmëron se nuk do të pranon zgjidhje për regjistrimin që nuk është në përputhje me standartet europiane, pas lajmit që Qeveria e ka lëshuar në procedurë parlamentare ligjin për regjistrim që pritet të mbahet në muajin prill të vitit të ardhshëm, transmeton Zhurnal. Opozita vërteton se Qeveria deri më tani nuk e ka konsultuar për këtë çështje thelbësore.

“Regjistrimi duhet të jetë statistikë, e jo operacion politik. Deri më tani pushteti nuk e ka konsultuar opozitën për këti çështje thelbësore dhe strategjike, të rëndësishme për shtetin. Regjistrimi nuk duhet të zbatohet në bazë të interesave politike të pushtetit të Zoran Zaevit, por me respektimin e kriteriumeve europiane për regjistrim, të shkruara nga EUROSTAT e cila është institucion për veprimtari të tilla në Bashkimin Europian”, deklaroi Dimçe Arsovski, zëdhënës i VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Në rritje numri i të infektuarve me Kovid-19, priten sasitë e para të vaksinës Sutinik V

T E

Komuna e Çairit nderon dhe lartëson punën e palodhshme të mësuesve me rastin e festës kombëtare të 7 Marsit

R Zh

MPB-ja vazhdon sanksionet ndaj shoferëve

T E

Komunikacioni zhvillohet pa pengesa, reshje të dobëta bore në Kodër të Diellit

T E

Ostin: Maqedonia e Veriut është mik dhe aleati i ynë i vlerësuar

T E

165 gjoba gjatë 24 orëve të fundit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...