Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

VMRO-DPMNE qëllimisht po e rrezikon shëndetin e qytetarëve, thotë Filipçe

Zhurnal Ads

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe vlerson se kërkesa e VMRO-DPMNE-së për formim të një Komisoni të ri special për koronakrizën të cilën do ta zgjedhë Parlamenti është vetëm mënyrë që të tregohen kinse po kujdesen dhe janë konstruktiv, ndërsa në thelb ky propozim është totalisht i papërmbajtur, transmeton Zhurnal.

“Në KSI janë anëtarë profesionist të lartë, ekspertë në lëminë e tyre. Nga fillimi i krizës, gjitha vendimet, propozimet dhe masat nga KSI sillen në bazë të analizave të përmbajtura epidemiologjike në interes të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve”, potencoi Filipçe.

Filipe thotë se VMRO-DPMNE me bllokadën e ndryshimeve të Ligjit për mbrojtje të popullatës nga sëmundjet ngjitëse po e rrezikon shëndetin e popullatës.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Naumovski: Në gjysmën e dytë të vitit të ardhshëm do të ketë zgjidhje për mosmarrëveshjen me Bullgarinë

T E

758 raste të reja, 944 të shëruar dhe 26 të vdekur nga Covid 19

T E

Siniçan, banorët vazhdojnë punimet për ujin e pijshëm

Z H

Gashi realizoi takim me u.d. Ambasadoren e SHBA-ve në Shkup, znj. Jennifer R Littlejohn

E.E.

Qytetarët më borxhe të larta ndaj bankave

B M

Kriza e shkaktuar nga Covid-19 mbyll shumë biznese në Tetovë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...