Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Qeveria t’i zgjidhë problemet që vetë i ka krijuar

Shkup, 4 shtator, zhurnal.mk – Përmes një kumtese me shkrin, nga VMRO-DPMNE thonë se Zoran Zaev në vend që të bën PR me ndarjen e mandateve të Ministrave, duhet të përkushtohet me zgjidhjen e problemeve që vetë i krijoi, transmeton Zhurnal.

“Ai nga populli ka mandat të siguron kthimin në punë të 40 mijë personave të cilët mbetën pa punë, pikërisht në mandatin e tij për shkak të politikave katastrofale ekonomike. Të siguron që rrushi i vreshtarëve të blihet me çmim të denjë, të kthejë çmimin e rrymës në nivel para rritjes së fundit, kur nuk e liroi siç premtonte paara disa viteve dhe të ulë akcizën e naftës që të mund sado pak të pengohet rënie e standardit të qytetarëve. Gjithashtu qytetarët presin të dëmshpërblehen pas skandalit të falimentimit të eurostandard bank që në kohë i nxorën paratë Nina Angelloska dhe disa kompani tjera”, thuhet mes tjerash në kumtesën e sotme të VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...