Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Qytetarët arrestohen ndërsa funksionarët e BDI-së festojnë pa maska

Shkup, 6 janar – Zhurnal.mk – Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “Zaev dhe Spasovski përsëri goditën qytetarët”

“Përderisa funksionarët e BDI-së presin torte dhe bëjnë festime në objektin e ri të Ministrisë për Sistem Politik të Artan Grubit, pa maska dhe pa respektim të masave për coronavirus, dhe për këtë institucionet heshtin dhe nuk ngrisin asnjë procedurë, MPB gjatë ditës së djeshme arrestoi qytetarë për ndezje të zjarrit për festë fetare”, thonë nga VMRO.

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Orman u arrestuan 10 persona për shkak të ndezjes së zjarrit.

“Spasovski i cili për të disatën herë dëshmoi forcë ndaj qytetarëve. Institucionet e këtij shteti janë nënë për disa, dhe njerkë për të tjerët. Funksionarët e Qeverisë për çdo ditë i shkelin masat për mbrojtje nga coronavirusi, dhe këtë e pamë se se nuk ka asnjë dënimit të shqiptuar ose ndonjë arrestim, ndërsa për qytetarët për msorespektimin më të vogël arrestohen dhe dënohen”, thonë nga kjo parti.

Në fund të njoftimit ata shtojnë se masat dhe ligjet duhet të vlejnë njëlloj për të gjithë.

Postime të ngjashme

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

R Zh

Zaev, Sasolit / Urgjentisht duhet të zhbllokohet rruga evropiane, por negociatat për identitetin maqedonas nuk janë opsion

R Zh

Darkë e liderëve të Ballkanit Perëndimor me Borrellin javën e ardhshme në Bruksel

R Zh

Xhaferi mori pjesë në Konferencë për digjitalizim, inteligjencë artificiale dhe nevojën për rregullimin e tyre

R Zh

Zhbllokimi i vetos bullgare: BE-ja mund ta bëjë fare lehtë nëse dëshiron, Sofja një satelit i Francës

B L

Studim: Ligjet përgjithësisht të mira dhe të harmonizuara me BE-në, mungon zbatimi i duhur

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...