Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE zgjodhi Zhaklina Peshevskën për kryetare të Unionit të Grave

Shkup, 7 tetor, zhurnal.mk – Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së zgjodhi Zhaklina Peshevskën për kryetare të Unionit të Grave në seancën e djeshme, njoftojnë nga kjo partia.

Peshevska, thuhet në kumtesë, është deputete aktuale e Kuvendit dhe vjen nga KK i VMRO-DPMNE-së në Gazi Babë, ndërsa para se të zgjidhej kryetare e Unionit të Grave ajo ishte anëtare e KE të Unionit të Grave.

Në seancën e djeshme të Komitetit, ajo gjithashtu mori vendim për të shpallur thirrje publike për kandidim të kryetarëve të KK-së në Nagoriçan i Vjetër, Pehçevë, Probishtip, Rankovcë, Gjevgjeli, Negotinë, Novaci, Resnjë, Strugë, Kërçovë, Qendër Zhupë, Dibër, Gostivar, Tearcë, Bërvenicë, Bogovinë dhe Manastir.

Me qëllim të përforcimit të kapaciteteve të partisë, nga VMRO-DPMNE thonë se procesi i ristrukturimit dhe reformave të brendshme do të vazhdojë në periudhën e ardhshme.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...