Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Shëndetësia publike është në kolaps

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sërish ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe.

Sipas kësaj partie, është e qartë se Filipçe dhe Komisioni për Sëmundje Infektive nuk e dijnë se në cilin drejtim lëviz Maqedonia në lidhje me pandeminë.

“Në fillim të pandemisë Venko Filipçe prognozoi numrin që tashmë është kaluar dhe shteti ka hyrë në një kolaps të madh shëndetësor. Për situatën e keqe në shëndetësinë publike flet fakti që disa infektolog dhe motra medicinale e kanë lëshuar vendin e punës”, thonë nga VMRO-DPMNE .

Ndryshe, dje sërish u regjistrua numër i lartë i të infektuarve të rinj me COVID-19, ndërsa numri i përgjithshëm ka shkuar në 21.113.

Postime të ngjashme

Opozita kritikon Bujar Osmanin për diplomacinë ekonomike të Maqedonisë së Veriut

R Zh

Reklamat e qeverisë vënë në pikëpyetje lirinë e shprehjes

R Zh

Prof.dr. Vetoni Latifi sjell librin e tij më të ri mbi Marrëdhëniet Ndërkombëtare

R Zh

Në kërkim të pronarëve të vërtetë të kompanive

T E

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...