VMRO-DPMNE shpreh ngushëllime për familjet e viktimave të zjarrit në Tetovë

Shkup, 9 shtator – VMRO-DPMNE shpreh keqardhje të madhe lidhur me tragjedinë e madhe dhe humbjen e jetëve të bashkëqytetarëve tanë gjatë zjarrit në spitalin modular në Tetovë

 

Ne shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjet e atyre që vdiqën në tragjedinë e tmerrshme dhe urimet e sinqerta për shërimin e shpejtë të të gjithë të plagosurve në katastrofën e tmerrshme të mbrëmshme.

Në të njëjtën kohë, ne duam të theksojmë se është e rëndësishme që institucionet të hetojnë plotësisht kauzën dhe të përcaktojnë përgjegjësinë, e cila nuk duhet humbur.

Duke kuptuar plotësisht revoltën e qytetarëve dhe njerëzve të Tetovës, i bëjmë apel ministrit Venko Filipçe dhe kryeministrit Zoran Zaev në këto momente të vështira që të mos fshihen nga publiku dhe të dalin me të dhëna dhe vlerësime të sakta të situatës. 12 orë pas aksidentit, indikacionet fillestare nuk dihen, as numri i viktimave. Mungesa e një sistemi është befasuese.

Qendra e Komunikimit e VMRO-DPMNE-së

Related posts

Rreth 730 nxënës në Maqedoni janë infektuar me Covid brenda dy javëve

N E

Vazhdon mbështetja e targetuar dhe e përkohshme për ekonominë dhe kategoritë e rrezikuara

Z H

Drejtori i BSP-së Tasevski për vizitë në kufirin jugor bashkë me ambasadorin italian Silvestri

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More