Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: S’ka BE me Zaevin

Zhurnal Ads

Shkup, 16 shtator, zhurnal.mk – Partia më e madhe në opozitë VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim thonë se s’ka BE me Zaevin, i cili përmes Panamasë bën larje të parave me biznesmenin që është kundër BE-së Daka, ndërsa prokuroria është në gjum.

“Investimi i Dakës është skemë nga Panama për larje të parave në Maqedoni që është miratuar nga Zaev. Daka ka pasur takim me të dhe këtë e dëgjuam nga incizimi që e publikuan mediat, nga ku ka dhënë 300 mijë euro dhe 200 metra katror ryshfet për të përfunduar me punën. Por edhe premtim se pasi të përfundojë puna do të japë edhe 4 milionë euro”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Sipas tyre, firma Shik Jalak ka paraparë ndërtim përt mbi 2000 banesa dhe mijëra metra objekte dhe është firmë e regjistruar në Panama – Adastra grup grup, ndërsa Daka Davivkoviq është pronar.

“Një ditë pas formimit të Qeverisë puna ka përfunduar. Dakës i është mundësuar të ndrtojë xhunglë me beton në Tetovë”, thonë nga kjo parti duke shtuar se Zaev dhe Qeveria bëjnë mashtrim dhe i lejojnë Dakës të ndërtojnë në një vend që është dashur të jetë fabrikë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Personeli mjekësor, kategoria e parë e qytetarëve të cilët do ta marrin vaksinën kundër Covid-19

E.E.

Dita e tretë e debatit në Kuvend për propozim-buxhetin plotësues për vitin 2021

E.E.

Rrjeti për Mbrojtjen nga Diskriminimi kërkon zgjedhjen e menjëhershme të anëtarëve të Komisionit për Parandalimin e Diskriminimit dhe Avokatin e popullit

T E

ASH kërkon shkarkimin e Bogdanovicit: Ka fyer shqiptarët

admin

Moti sot me diell dhe me erë

Z H

Gjykata vendosi: Lidija Dimova ngelet pa pasaportë

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...