Maqedoni

VMRO-DPMNE sot proteston kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Zhurnal Ads

Shkup, 6 tetor, Zhurnal.mk – Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE sot në Shkup do të protestojë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike.

Sipas njoftimit të kësaj partie, protesta fillon në ora 18.00 nga qendra sportive “Jane Sandanski” duke vijuar më pas para zyrave të Komisionit Rregullator për Energjetikë.

Nga kjo parti kërkojnë që të gjithë pjesëmarrësit të respektojnë masat mbrojtëse anti-kovid19, duke u pajisur me maska.

Protesta të ngjajshme po zhvillohen edhe nga lëvizjet qytetare të cilat kërkojnë uljen e çmimit të energjisë, pas shtrenjtimit të saj për 7%, heqjen e Komisionit Rregullator si dhe masa të tjera.

Postime të ngjashme

Karaxhovski: Situata me koronavirusin është kritike, por nën kontroll

T E

CIVILi u bën thirrje grupeve të tifozëve të mos përdorin gjuhë të urrejtjes dhe dhunë

T E

Për KE-në është me rëndësi të zbatohet marrëveshja e Maqedonisë së Veriut me Bullgarinë

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...