Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator, zhurnal.mk – Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë.

Informacioni është se KE do të jetë më i vogël se ai i mëparshmi dhe do të ketë disa emra të rinj, të cilët do të japin peshë dhe dinamizëm shtesë. Në të njëjtën kohë, informacioni është se Komiteti i ri do të mbështetet te njerëzit që kanë qenë në parti për një kohë të gjatë. Thuhet se do të ketë disa anëtarë të përbërjes së mëparshme, mandati i të cilëve nuk ka skaduar ende.

Seanca e Komitetit Qendror është planifikuar sot, në orën 6.30 pasdite, do të diskutohen çështje në lidhje me rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura këtë verë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Prej fillimit të pandemisë, rënie e dukshme e kërkesave për azil në BE

E.E.

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z H

Gjendja e rrugëve, informacione të rëndësishme nga LAMM

admin

Zhernovski: Dua të di se sa nga patriotët tanë kanë pasaportë bullgare

T E

Qeveria: Transparenca kryesore është politika jonë prioritare, e rrisim transparencën e institucioneve dhe komunave

T E

Presidenti Pendarovski në Forumin global të sigurisë “GLOBSEK 2020”

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...