Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Spasovski të japë dorëheqje menjëherë

Shkup, 23 shkurt – Oliver Spasovski të japë dorëheqje menjëherë! Derisa Spasovski azhurnon anëtarësi nëpër shtëpi, Sasho Mijalkov i iku para syve. Edhe pse institucionet e dinin që nga e shtuna se ekzistonte rreziku që të arratiset, MPB-ja 24 orë nuk ndërmori asgjë dhe ka pritur që ai të arratiset, thuhet mes tjerash ne komunikatën me shkrim nga opozitarja VMRO-DPMNE, përcjell Zhurnal.mk

“Sipas informacioneve të cilat dolën në opinion, institucionet e dinin që të shtunën në ora 16:00 se ekzistonte rreziku i arratisjes.së Sasho Mijalkovit, por nuk ndërmorën asgjë. Ata pritën të kalonte e gjithë dita dhe Mijalkov të ikë. Nëse Spasovski e dinte që Mijalkov do të ikte, pse nuk i ndërmori të gjitha masat e nevojshme kundër arratisjes së tij?! Pse lejoi që Mijalkov të arratisej?! Vetë fakti që Spasovski ishte në diheni për arratisjen e Mijalkovit dhe nuk ndërmori asnjë veprim flet se Spasovski me vetëdije e ka lënë Mijalkovin që të arratisej. Ekziston një dyshim bazë se ka një marrëveshje Zaev – Spasovski – Mijalkov për arratisjen e Mijalkovit dhe Spasovski duhet të japë dorëheqje menjëherë. Çdo ditë e kaluar në krye të MPB-së është e dëmshme për shtetin. Dorëheqje menjëherë”, thonë nga VMRO-DPMNE. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Çfarë po “zihet” me grupin e “zjarrit” dhe deputetin nga ASH, Syria Rashidi ?

Bexhet Musliu

582 raste dhe 374 të shëruar nga Covid 19

T E

Çerdhet në Saraj dhe Kondovë me dy grupe shtesë për fëmijë

Bexhet Musliu

Në UT u përurua Klinika Juridike

Bexhet Musliu

Ziadin Sela takim pune me përfaqësues të Fondacionit Konrad Adenauer

Bexhet Musliu

ASH-AAA: Programi vjetor i kulturës, pushteti poshtëroi kulturën shqiptare

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...