Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Të gjitha masat e Qeverisë janë dështim

Shkup, 14 tetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, e ka akuzuar sërish pushtetin për keqmenaxhim të situatës me pandeminë.

Nga kjo parti thonë masat dhe politikat e qeverisë kanë pësuar debakël. Sipas tyre, masa e fundit që dështoi është “Fundjava pa TVSH”.

“Në vend të kthimit të TVSH-së prej 17 milionë eurove që e premtuan, do të realizohet vetëm 1 milionë euro. Kjo tregon se masa nuk ishte mjaftueshëm e mirë dhe e menduar, por njëkohësisht tregon se populli nuk ka mjaftueshëm para, për shkak të rënies drastike të standardit”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata thonë se Maqedonia është pika e zezë, duke mbajtur rekord për numrin e vdekjeve nga coronavirusi, ndërsa situata ka dalë nga kontrolli.

Postime të ngjashme

Opozita kritikon Bujar Osmanin për diplomacinë ekonomike të Maqedonisë së Veriut

R Zh

Reklamat e qeverisë vënë në pikëpyetje lirinë e shprehjes

R Zh

Prof.dr. Vetoni Latifi sjell librin e tij më të ri mbi Marrëdhëniet Ndërkombëtare

R Zh

Në kërkim të pronarëve të vërtetë të kompanive

T E

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...