Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Filipçe çoi sistemin shëndetësor në dy gjunjë

Shkup, 10 nëntor, zhurnal.mk – Përmes një kumtese nga VMRO-DPMNE thonë se për një ditë të vetme në Maqedoni ka 20 të vdekur nga coronavirusi.

“Filipçe është i aftë vetëm për rekorde të zeza. Numri i të infektuarve të rinj është falë paaftësisë së Filipçes dhe është 40% nga numri i përgjithshëm i të testuarve”, thonë nga partia opozitare.

Ata shtojnë se me Filipçen Maqedonia ka më shumë të infektuar dhe të vdekur dhe se pas Luftës së Dytë Botërore deri sot Maqedonia nuk mban mend aq vdekje.

“Maqedonia po ballafaqohet me vdekshmërinë nga COVID-19 për shkak se Filipçe çoi sistemin shëndetësor në dy gjunjë. Filipçe dhe Zaevi dëshmuan se mund të jenë fabrikë e vdekjes. Filipçe dhe Zaev nuk mund të bëjnë asgjë për qytetaët. Për këtë shkak duhet dorëheqje”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Postime të ngjashme

Visar Ganiu: “Punë PO, gjumë JO”, pastruam dhe dezinfektuar çdo rrugë dhe rrugicë të Saravës

R Zh

Hasani : Vaksinat janë të sigurta, nuk ka dyshime

R Zh

BFI: Delegacioni i Ramazanit vizitoi Myftininë e Tetovës

R Zh

Nikollovski: VMRO-ja nuk është kundër ndryshimit të nenit 102, nëse ka mekanizma mbrojtës

R Zh

Mickovski për Filipçen: Nga një kirurg i shkëlqyeshëm, të përfundosh si një palaço i Zaevit është humbje e madhe

N E

Vilma Ruskovska: Në rastin e 27 prillit askush nuk është akuzuar për terrorizëm

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...