Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Zaev i shndërroi qytetarët në lypsarë, por bizneset e tij po lulëzojnë

Shkup, 7 shtator, zhurnal.mk – VMRO-DPMNE-ja opozitare thotë se partia e udhëhequr nga Zoran Zaev, LSDM i ka çuar qytetarët e Maqedonisë buzë greminës.

“Çdo ditë qindra qytetarë mbesin rrugëve kurse Zaev thotë se Maqedonia ka ekonomi stabile. Përderisa njerëzit nuk kanë mundësi të paguajnë tatime, Zaev së bashku me ministrat e tij jeton jetë luksi. Të hyrat në buxhet janë për 14% më të vogla kurse qeveria thotë se kemi financa fluide” kritikojnë nga partia opozitare.

Përndryshe, VMRO-DPMNE-ja tanimë në opozitë para disa ditëve ofronte mundësi për ripërtritje financiare të shtetit.

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...