Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Zaev në vitin 2020 e gjunjëzoi Maqedoninë

Shkup, 31 dhjetor, zhurnal.mk – Partia opozitare VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim thonë se Zoran Zaev për vitin që po lëmë pas premtoi shumë, por asgjë nuk realizoi.

“Viti 2020 është vit i dështimeve, krimeve, zgjedhjeve të kurdisure dhe paaftësisë së Qeverisë”, thuhet në kumtesë.

Sipas tyre ky vit do të mbahet mend si viti më i keq për Maqedoninë.

Ata shtojnë se Zoran Zaev zbatoi zgjedhje talebanësh, me ryshfet, dhunë dhe parregullsi.

“LSDM arriti ta falimentojë, Zaevi është kapur se si jep tokë për ndërtimin e banesave në Shik Jelak, Bojan Jovanovski tha se paratë e “Haraçit’ përfunduan te Zoran dhe Vice Zaev, familja Zaev shkelnin orën policore, LSDM lejoi shteti të hyjë në borxh mbi 1 miliardë euro për tre muaj dhe borxhi u rrit në 60%”, thonë nga VMRO..

Postime të ngjashme

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

Simovski: Shtyrja e mundshme e regjistrimit, me vendim të KSI-së

T E

Noari 3 vjeçar ka nevojë për ndihmë, vuan nga tumori në veshkë

T E

Pendarovski për propozimin e Osmanit: Nuk ka nevojë të ndryshohet asgjë në Kushtetutë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...