Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Zaev përgatit Deklaratë për marrëveshjen me Bullgarinë

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se nuk e tregon qëndrimin e tij për Goce Dellçevin dhe gjuhën maqedonase.

Nga kjo parti thonë se Zaevi përgatit Deklaratë për marrëveshjen me Bullgarinë.

“Tani e shohim se Zaev i ka mashtruar qytetarët. Marrëveshja që e ka nënshkruar as nuk është finale, as nuk e garanton të ardhmen evropiane të shtetit. Zaev të gjithë mandatin e tij e ka kaluar duke nënshkruar marrëveshje”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata thonë se Zaevi duhet ta dijë se nuk e “shesin” Goce Dellçevin dhe gjuhën maqedonase.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pengesa të shumta në mësimin online

T E

Pendarovski: Zbatimi i mësimit përmes platformave digjitale mbetet sfidë për të gjithë

T E

513 shoferë të gjobitur për 24 orë, policia intensifikon kontrollet

Z H

642 gjoba për mosmbajtje të maskave mbrojtëse

T E

Studentët e Stomatologjisë të UT-së në mënyrë aktive e ndjekin praktikën profesionale në poliklinikën stomatologjike Apolon

E.E.

Kuvendi konstatoi dorëheqjet e deputetëve, Durllovski, Rexhepi, Zekiri dhe Llukarevska

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...