Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Zaevin do ta gjykojë populli në zgjedhje

Shkup, 10 dhjetor, zhurnal.mk – Paratia opozitare VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim thonë se as 100 fjalime dhe aktrime të rolit të patriotit të Zaevit nuk do ta ndryshojnë faktin se ai shkatërroi qëndrimet e Maqedonisë përballë Bullgarisë.

Sipas tyre, Zaev pa arsye vendosi historinë e Maqednisë në tryezën e bisedimeve dhe se Zaev në intervistë tha se është i gatshëm të heq dorë nga identiteti.

“Zaev gjatë gjithë procesit të negociatave nuk kishte linja të kuqe. Zaev i shiti revolucionarët si Delçev dhe partizanët”, thonë nga kjo parti.

Ata shtojnë se pasi populli u çu në këmbë dhe doli në rrugë, Zaev u tërhoq por vet fakti që në tryezë vendosi çështje për të cilat nuk bisedohet janë gabime të papërmirësueshme.

“Maqedonia është e shkelur nga Zaev dhe as 100 fjalime nuk do ta shpëtojnë atë nga gjyqi i historisë, ndërsa gjyqi i popullit do t’i tregojë në zgjedhje rrugën drejt historisë”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Postime të ngjashme

ASH-AAA: Programi vjetor i kulturës, pushteti poshtëroi kulturën shqiptare

D J

Aktakuzë për terrorizëm ndaj tre personave nga Kumanova

D J

Pakoja e pestë ekonomike në pritje, Bekteshi arsyetohet me opozitën

D J

Zaev: Të rinjtë në mënyrë dominuese të punësohen në sektorin privat

D J

Kodi aktual penal nuk ofron shumë për mbrojtjen e dhunës ndaj grave

D J

Xholev: Për arrestin shtëpiak të Mijallkovit gjykata ka vepruar me korrektësi

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...