Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO: Filipçe then rekorde çdo ditë, numri i viktimave nga korona afër 1.000

Zhurnal Ads

Shkup, 31 tetor – “Filipçe then rekord çdo ditë. E premte e zezë për Maqedoninë dhe qytetarët e saj- të infektuar 934 persona”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE.

Numri i të infektuarve aktiv ka kaluar 9000, ndërsa numri i viktimave është duke ashkuar kah 1.000.

Qevria e Zaevit me paaftësinë e saj bën që situatatë me pandeminë e koronavirusit të jetë edhe më e keqe. Çdo ditë Maqedonia then rekorde me të infektua të rid he të vdekur. Tashmë jemi vend në Eruopë që është rekorder i statitkës me koronë”.

Në çerdhe nga shtatori 33 fëmijë dhe 109 të punësuar kanë dalë poztiv me koronavirusin. Për momentin në izolim janë 107 të punësuar dhe 650 fëmijë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë/Ruzhin: Gjasat minimale në muajt e parë të vitit

T E

Ftohtë dhe borë

D J

Xhaferi takim me ambasadoren suedeze: Për shkak virusit, Kuvendi po mendon alternativë tjetër të punës

E.E.

Mickoski kërkon urgjentisht të anulohet pr/ligji për regjistrim të popullsisë

Z H

Jançev heq dorë nga protesta kundër Mickoskit

admin

“Novi List”: Ngjarjet me Maqedoninë e Veriut janë pasqyra reale në Bashkimin Evropian

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...