VMRO-ja kërkon edhe dorëheqjen e Zoran Zaevit

Shkup, 10 shtator –  Nuk mjafton vetëm dorëheqja e Venko Filipçe, duhet të dorëhiqet edhe kryeministri Zoran Zaev, kanë vlerësuar nga VMRO-DPMNE-ja, duke shtuar se vetëm kështu do të sigurohet një hetim i pavarur.

 

“Dorëheqja e Venko Filipçes nuk mjafton, është e nevojshme edhe dorëheqja e Zoran Zaevit i cili është pjesa qendrore e piramidës për mosfunksionim të sistemit. Vetëm dorëheqja e Zaevit do të sigurojë hetim të pavarur dhe objektiv”, thanë nga VMRO-DPMNE-ja, transmeton TV21.

Përndryshe, katër dorëheqje pas tragjedisë në Tetovë, ku 14 persona humbën jetën nga zjarri që shkrumboi Qendrën Kovid më 8 shtator 2021:

– Venko Filipçe, ministër i Shëndetësisë
– Ilir Hasani, zëvendësministër i Shëndetësisë
– Florin Besimi, drejtor i Spitalit Klinik të Tetovës
– Artan Etemi, drejtor ekonomik i Spitalit Klinik të Tetovës

Related posts

Vazhdon debati për amendamentet për ribalansin e Buxhetit

Z H

Ahmeti – Tsipras: Nga Forumi i Prespës përçohen mesazhe në nivel global

D V

Zv/Ministri Bekim Rexhepi takim pune me ambasadorin e Polonisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com