Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

VMRO-ja në protestë me automobila

Zhurnal Ads

Shkup, 26 nëntor – VMRO-DPMNE-ja opozitare sonte mban protestë me automobila, për, siç kumtoi partia, “mbrojtjen e linjave kombëtare të kuqe të cilat janë mbrojtja e fundit e identitetit të Maqedonisë”.

Protesta që e paralajmëroi partia si “mbarëpopullor dhe mbipartiak” zhvillohet nën moton “Protestë tani, që të mos bëhet shumë vonë”.

Kolona e automobilave u nis prej para Qendrës Sportive “Boris Trajkovski” dhe u drejtua për në Qeveri, ku duhet të përfundojë protesta.

Në thirrjen për protestë nga partia opozitare u bëri thirrje qytetarëve të kundërshtojnë në, siç thonë, “politikën e tregut dhe anacional të Zoran Zaev dhe qeverisë të cilët janë të gatshëm të shesin interesat kombëtare të Maqedonisë”.

“Qëllimi është të shprehim me dinjitet dhe paqe revoltën civile për qëllimin e qeverisë së Zaevit për të tregtuar me gjuhën, popullin, identitetin dhe historinë e Maqedonisë”, kumtuan nga VMRO-DPMNE-ja.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

ANALISTËT: Opozita të jetë më “agresive” në kërkesat e saj

D J

Të gjitha klinikat interne do të pranojnë pacientë me Covid-19

E.E.

530 raste të reja, 26 të vdekur dhe 538 të shëruar nga Covid 19

T E

Buçkovski: Është humbur beteja, por jo edhe lufta

T E

Shtyhet gjykimi për rastin “Monstra”, një avokate në izolim

E.E.

MSH: 1.134 pacientë me Covid-19 të shtrirë në spitale, ka shtretër të lirë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...